Back in business
Zăpada şi companiile low-cost au fost subiectele isteriei mediatice a începutului de an. Se pare că mass-media românească nu mai cunoaşte decât un singur fel de exprimare: isteria. Într-un anume fel, nu este rău, chiar şi când isteria este orientată greşit, aşa cum a fost cazul acum.
UPC, another horror story
3 ani de blogging
Dude, where is my car?
Cel mai…
Anul politic 2008 – premise şi tendinţe
Sfârşitul de an aduce primul sondaj după apariţia partidului prezidenţial, care trasează „grila de start” pentru anul viitor. Sondajul semnalează câteva lucruri interesante:
Vine Apocalipsa!
Feed rss
De ce n-avem şi noi Watergate-ul nostru
Sfârşitul anului 2007 a adus două cazuri de miniştri prinşi „în flagrant”. Cazul „caltaboşul” şi cazul „Orban”. Deşi ambele s-au vrut linşaje mediatice la adresa miniştrilor respectivi, nici unul dintre ele nu a cauzat, propriu-zis, prejudicii de imagine serioase. De ce au eşuat mediatic cele două cazuri? De ce nici unul nu a fost transformat într-un Watergate, deşi beneficiau de elemente mult mai consistente decât cele pe care le-au avut Woodward şi Bernstein?